loader image
skip to Main Content

Wagi systemowe

Firma Drewmax posiada dużą wiedzę w projektowaniu oraz produkcji wag systemowych. W naszej ofercie znajdują się m.in. wagi zbiornikowe, przesypowe, stożkowe, ślimakowe, przejezdne. Ze względu na rodzaj ważonego produktu do dozowania stosowane są podajniki grawitacyjne, ślimakowe, taśmowe, wibracyjne oraz kraty dozujące. Wydajność wag ograniczona jest głównie rodzajem/jakością odważanego produktu oraz dostępnym miejscem zabudowy, natomiast pojemność zależna jest od wymagań instalacji – wagi dobierane są indywidualnie do każdego projektu.

Systemy wagowe stosowane przez naszą firmę oparte są na podzespołach światowych marek. Nasza firma dysponuje wiedzą, która pozwala nam łączyć oferowane urządzenia w skomplikowane układy automatyki zakładów.

Waga zbiornikowa – Prezentowana waga dostosowana jest do odważania produktu, który podawany jest poprzez kraty dozujące z silosów nadwagowych.

W zależności od potrzeb wagi mogą mieć różne długości/pojemności oraz sposoby podłączenia.

Waga przesypowa – WP-80 do WP-500 takie oznaczenia widnieją na wagach przesypowych naszej produkcji.

Nieskomplikowana budowa oraz zastosowane podzespoły gwarantują dokładność dozowania oraz bezawaryjność.

Waga może być instalowana w dowolnym ciągu technologicznym a wysyp wagi może być dostosowany do wszelkich urządzeń, bądź zbiorników.

Waga stożkowa –  Wagi stożkowe znajdują uznanie przede wszystkim w przemyśle spożywczym z uwagi na ich kształt i łatwość utrzymania czystości.  Najczęściej produkowane są wagi o nośności 50kg i 150kg.

Waga ślimakowa – Prezentowana waga służy do ważenia produktu w przepływie. Przenośnik ślimakowy oraz odpowiednio dobrane podzespoły wagi zostały tak dobrane aby w jak największym stopniu zagwarantować dokładność pomiaru.

Waga przejezdna – Waga ekspedycyjna, pozwala na pełną kontrolę nad towarem wydawanym z produkcji wprost do autocysterny.

Pojemność może być dowolnie konfigurowana. Dodatkowo jako osprzęt proponujemy półautomatyczne rękawy wyładowcze

Back To Top
iso-9001 DREWMAX