loader image
skip to Main Content


Urządzenia pakujące Big-Bag FB 01

Koncepcja urządzenia została oparta na wysuwanym torowisku jezdnym do którego jest podwieszony worek Big-Bag. Podstawową zaletą urządzenia jest to, że nie ma już konieczności stosowania palet w strefie czystej pakowni, co jest wymagane w szczególności w obiektach realizujących produkcję żywności.

Urządzenie jest tak zaprojektowane, aby jego instalacja była realizowana dokładnie w punkcie stycznym pomiędzy pakownią, a magazynem. Dzięki takiemu usytuowaniu maszyny, napełnianie worka Big Bag, jego zamknięcie i oznakowanie, może odbywać się w czystej strefie pakowni. Po zatwierdzeniu przez operatora, że cały proces napełniania opakowania został zakończony, automatyczna brama pomiędzy pakownią, a magazynem otworzy się, a napełniony worek zawieszony na ramie Big Bag wyjedzie ze strefy pakowania na obszar magazynu. Następnie pracownik magazynu uniesie wózkiem widłowym wraz z paletą worek Big Bag, a urządzenie automatycznie odczepi go z uchwytów mocujących. Po zakończeniu procesu, brama pomiędzy pakownią, a magazynem zostanie automatycznie opuszczona. Powyższe rozwiązanie powoduje, że nie ma potrzeby umieszczania palet drewnianych w obszarze pakowni, czyli w strefie czystej oraz nie ma potrzeby wprowadzania wózków transportowych do tych obszarów.

Całość konstrukcji urządzenia wykonana jest ze stali nierdzewnej 304, a wszystkie miejsca narażone na gromadzenie się zanieczyszczeń zostały wyeliminowane przez zastosowanie specjalnych dystansów na podestach. Siłowniki zostały dobrane z grupy produktów przeznaczonych dla przemysłu spożywczego.

Najważniejsze cechy/funkcjonalności dla produktu:

  • Możliwość instalowania urządzenia w punkcie stycznym pomiędzy pakownią a magazynem,
  • Opcjonalnie wyposażenie w układ zgrzewania wkładu foliowego zaraz po napełnieniu,
  • Wyeliminowanie konieczności stosowania palet drewnianych w obszarze pakowni (strefie czystej),
  • Wyeliminowanie konieczności stosowania wózków transportowych w obszarze pakowni (strefie czystej).
Back To Top
iso-9001 DREWMAX