loader image
skip to Main Content

Systemy magazynowania

Jednym z produktów firmy Drewmax są systemy magazynowania. Pośród elementów systemu można wyróżnić regały ręczne oraz automatyczne. Ze względu na branże regały mogą być dostosowane do odpowiednich pojemników czy kuwet.

Regały ręczne – Produkowane przez nas regały ręczne mają głównie zastosowanie w przemyśle spożywczym. Duża ilość szuflad na pojemniki różnego typu, daje możliwość przechowywania wielu składników. Ponadto istnieje możliwość instalacji platformy przejezdnej umieszczonej na specjalnych relingach zamocowanych między regałami. Takie rozwiązanie pozwala na posadowienie małej wagi platformowej na której obsługa zgodnie z wyświetloną na ekranie recepturą może odważać poszczególne składniki mieszczące się w kuwetach.

Opcjonalnie regały mogą być wyposażone w pokrywy wykonane ze stali nierdzewnej, które zapobiegają dostawaniu się zanieczyszczeń do pojemników. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na jakość przechowywanych surowców.

System kontroli w którym zawarta jest baza produktów automatycznie odlicza wartość nasypaną

z pojemnika i  wyświetla aktualną ilość produktu w kuwecie, a przy zastosowaniu kodów kreskowych dodatkowo utwierdza operatora w poprawnym wyborze surowca.

Regały automatyczne – Regał obrotowy jest nowoczesnym urządzeniem przeznaczonym do składowania produktów przy bardzo dobrym wykorzystaniu przestrzeni   magazynowej. Półki regału poruszają się w górę lub w dół po zamkniętej      pętli. Dostęp do wybranego pojemnika odbywa się tylko

z jednej strony regału na jednym ustalonym poziomie po otwarciu klapy dostępu. System sterowania regału odczytuje numer pojemnika, do jakiego żądany jest dostęp i uruchamia napęd ruchomych półek tak, by żądany pojemnik znalazł się przy klapie dostępu. Ze względów bezpieczeństwa cały regał obrotowy jest zabezpieczony za pomocą osłon, a otwarcie klapy dostępu jest możliwe wyłącznie przy  unieruchomionym i zablokowanym napędzie półek.

Regał automatyczny w zestawieniu standardowym posiada 20 półek magazynowych, a każda z nich jest podzielona na cztery boksy przygotowane do umieszczenia w nich typowych pojemników magazynowych.

Regał obrotowy idealnie nadaje się do magazynowania:

  • Produktów sypkich
  • Dokumentów
  • Kartonów
  • Narzędzi
  • Części

 

Back To Top
iso-9001 DREWMAX

Poproś o kontakt